İsmail GÖKÇEK

1963 yılında Sivas'ta doğan İsmail Gökçek, Haziran 1988'de Werner Biskup'un teknik direktörlüğü döneminde Bakırköyspor'dan Trabzonspor'a transfer edildi. Trabzonspor'daki ilk iki sezonunda kadronun değişmez isimlerinden olan Gökçek, 1990-91 sezonundan itibaren formasını kaybetmeye başladı.

1992-93 sezonunda ise bordo mavili takımla 7 maça çıktıktan sonra, 2. Lig'deki İstanbulspor'la iki yıllık sözleşme imzaladı. 3,5 yıl boyunca İstanbulspor forması giydi ve sarı siyahlı ekibin 1994-95 sezonunda 1.Lig'e yükselen kadrosunda yer aldı. Ancak ertesi sezonun ilk yarısında hiçbir maçta forma giyemedi ve devre arasında Sarıyer'e verildi. O sezon bu kez de Sarıyer'le 1.Lig'e yükselen Gökçek, 1,5 yıl oynadığı Sarıyer'de 56 maça çıkıp 5 gol attıktan sonra, 1998-99 sezonunu 3. Lig'deki Güngören Belediyespor'da geçirdi ve 36 yaşındayken futbol kariyerini noktaladı.

İsmail Gökçek futbolu bıraktıktan sonra Sakaryaspor teknik direktörü Giray Bulak'ın yardımcılığını yapmaya başladı.[1] Bu dönemde Gökçek'in kaslarında seğirmeler, parmak uçlarında uyuşmalar ve konuşmasında bozukluklar yaşanması üzerine kendisine Amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığı teşhisi konuldu. Hastalığının ilerlemesi üzerine 2000 yılında onun için Galatasaray ve Trabzonspor arasında bir jübile maçı düzenlenmesi kararlaştırıldı. Ancak bu maç stat yokluğu nedeniyle iptal edildi.

21 Mayıs 2022 tarihinde Onursal Başkan ünvanını almıştır. 

TOP
Dil Seçiniz